Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Uprzęże wysokogórskie

Uprząż wysokogórska dla skiturowców musi spełniać określone funkcje, aby można było uznać ją za praktyczną. Specyfika tego sportu powoduje, że uprząż znajdzie swoje zastosowanie tylko na niewielkich odcinkach trasy. Oznacza to, że pozostałą część wyprawy spędzi w plecaku. Niezwykle istotne jest więc, aby stanowiła jak najmniejszy balast, cechując się niską wagą. Kolejnym bardzo istotnym kryterium, jest możliwość jej założenia bez potrzeby ściągania raków czy nart. W naszej ofercie zapewniamy maksymalnie dopracowane uprzęże skiturowe topowych marek, które doskonale sprawdzą się w górach.

Wyświetl:
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Uprzęże wysokogórskie i skiturowe – cechy charakterystyczne

Modele przeznaczone do użytkowania na dużych wysokościach oraz na nartach skiturowych muszą spełniać te same surowe normy, które dotyczą uprzęży wspinaczkowych. Jest jednak kilka istotnych punktów, w których ich budowa znacznie różni się od przeciętnej uprzęży wspinaczkowej. Po pierwsze cała konstrukcja jest podporządkowana uzyskaniu jak najniższej wagi. Zastosowane nowoczesne materiały i innowacyjne rozwiązania pozwalają zredukować wagę o kolejne gramy. Oczywiści zachowuje ona przy tym niezbędną wytrzymałość. Być może całość nie jest tak komfortowa, jak klasyczna uprząż wspinaczkowa z grubą wyściółką, ale czas przebywania w uprzęży skiturowej jest zazwyczaj znacznie krótszy. Specyficzna budowa uprzęży wysokogórskiej przekłada się też na minimalistyczne wymiary po spakowaniu. Dzięki nim bez problemu mieści się nawet w najmniejszym plecaku skiturowym, a nawet w kieszeni kurtki. Dzięki załączonemu pokrowcowi nie będzie mieszać się ani zaczepiać o pozostały ekwipunek.

Wysoka funkcjonalność uprzęży skiturowych

Modele przeznaczone do użytkowania na nartach skiturowych są konstruowane w taki sposób, aby można je było zakładać i zdejmować bez konieczność odpinania nart. To niezwykle ważna funkcja, szczególnie na stromych stokach, gdzie często nie ma szansy znalezienia stabilnego podarcia, które umożliwiłoby taką operację. Ponadto modele są często standardowo wyposażane nie tylko w szpejarki, ale również w funkcjonalne uchwyty na śruby lodowe, niezbędne podczas zimowej wspinaczki. To znaczne ułatwienie, które sprawia, że cały niezbędny szpej jest zawsze pod ręką. W sklepie 8a.pl oferujemy minimalistyczne uprzęże wysokogórskie tylko czołowych marek takich jak Black Diamond, Petzl czy Climbing Technology.

Oprócz uprzęży skiturowej, do skialpinizmu przydadzą się również:

Raki i czekany na skitury Łopaty śnieżne Sondy lawinowe Detektory lawinowe Harszle