Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Przyrządy zaciskowe

W celu szybkiego zdobywania wysokości na linie niezbędne są dobrze zaprojektowane przyrządy zaciskowe. To niezwykle wszechstronne przyrządy mające swoje zastosowanie w wybranych formach wspinaczki, alpinizmu, a także speleologii. Pozwalają na szybkie zdobywanie wysokości na linie. W asortymencie sklepu 8a.pl znajduje się tylko profesjonalny sprzęt wspinaczkowy od czołowych marek. Przyrządy zaciskowe Climbing Technology czy Petzl to dopracowane konstrukcje, które gwarantują maksymalną wygodę w czasie poruszania się po linie.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Zróżnicowane przyrządy zaciskowe to wysoka efektywność podchodzenia na linie

Występuje kilku podstawowych typów przyrządów zaciskowych, które sprawdzają się w różnych zastosowaniach. Niezwykle popularne są piersiowe przyrządy zaciskowe, stanowiące często podstawę przy dłuższej wspinaczce po linie. Dużą rozpoznawalnością cieszą się również ręczne przyrządy zaciskowe (tzw. płanieta lub małpa). Posiadają one specjalnie wyprofilowany uchwyt na dłoń, który zapewnia maksymalną wygodę. Są wykorzystywane zarówno do podchodzenia po linie, jak i we wspinaczce wysokogórskiej do poruszenia się wzdłuż poręczówek. Szeroko stosowane są również nożne przyrządy zaciskowe, które znacznie przyspieszają zdobywanie kolejnych metrów na linie. W naszej ofercie można również znaleźć ultralekkie, minimalistyczne przyrządy zaciskowe typu Petzl Tibloc. Świetnie sprawdzają się w przypadku awarii podstawowego sprzętu, nie zajmując dużej ilości miejsca. To także dobry wybór wszędzie tam, gdzie kluczowa jest waga sprzętu.

Pełen wybór przyrządów zaciskowych w jednym miejscu

Sklep górski 8a.pl oferuje przyrządy zaciskowe do wielu zastosowań, takich jak wspinaczka czy speleologia. Wśród oferowanych modeli znajdują się tylko czołowe marki produkujące sprzęt wspinaczkowy, co pozwala zagwarantować najwyższą jakość produktów.

Pozostałe akcesoria do wspinaczki znajdziesz tu:

Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe Ekspresy wspinaczkowe Kości i friendy Przyrządy zjazdowe