Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Magnezja

Magnezja jest podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza. Pozwala utrzymać suchość dłoni podczas wspinaczki, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie przyczepności. Niezbędna zarówno na łatwiejszych, jak i najbardziej wymagających drogach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich wspinaczy, nasz sklep górski przygotował magnezję w różnych odsłonach, tak aby każdy mógł dopasować tą idealną dla siebie. Magnezja w proszku, w kulce, w kostce czy też magnezja w płynie – każdy znajdzie swój sposób na utrzymanie dłoni w suchości. Oferujemy tylko sprawdzoną przez wspinaczy magnezję.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Różne rodzaje magnezji

Magnezja do wspinaczki jest produkowana w wielu wersjach, odpowiednio dostosowanych do wymagań użytkowników. Najpopularniejsza wersja to tradycyjna magnezja w proszku. Może występować w formie sypkiej lub w większych grudkach, a także w kostce do rozkruszania. Jest często wybierana do uzupełniania woreczków na magnezję. Nieco inną formą jest magnezja w kulce. Umieszczona w specjalnym materiale zapewnia ograniczone pylenie nie rozsypując się tak bardzo. Osobną kategorię stanowi magnezja w płynie. Wersja ta jest bardzo często wymagana jest na sztucznych ściankach wspinaczkowych, w celu zredukowania zapylenia pomieszczenia. Jest także używana przez sportowców w wielu innych dyscyplinach. Badania dowodzą także, że magnezja w takiej formie dłużej utrzymuje się na rękach.

Magnezja – niezbędny dodatek w wielu rodzajach wspinaczki

Niezależnie od poziomu zaawansowania wspinaczkowego, magnezja znacznie zwiększa przyczepność dłoni poprzez usuwanie z nich nadmiaru wilgoci. Sprawdza się zarówno w czasie letnich wyjazdów w skały, jak i podczas treningów na panelu. To także niezbędny element sesji bulderowych, pozwalający pokonywać coraz trudniejsze problemy. Charakterystyczne białe ślady magnezji na spodniach wspinaczkowych czy crash padach to nieodłączny element wspinaczki.

Jeśli używasz magnezji, z pewnością przydadzą się również:

Buty wspinaczkowe Torby na linę Ekspresy wspinaczkowe Męskie spodnie wspinaczkowe Damskie spodnie wspinaczkowe