Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Kości, friendy

Kości oraz friendy to zaawansowany sprzęt wspinaczkowy stosowany podczas wspinaczki na własnej asekuracji. Przy ich pomocy zakłada się punkty asekuracyjne na drogach skąpo lub wcale nie obitych. Użytkowanie kości i friendów wspinaczkowych wymaga ogromnego doświadczenia oraz wcześniejszego przeszkolenia. To kolejny etap w karierze każdego wspinacza, który wymaga najwyższej jakość sprzętu. To właśnie dlatego oferujemy kości i friendy wspinaczkowe najbardziej renomowanych marek amerykańskich i europejskich takich jak Black Diamond, Wild Country, Metolius, Climbing Technology.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Rodzaj
Twój wybór: Usuń wszystkie

Friendy wspinaczkowe – niezbędne podczas wspinania w rysach

Wprowadzone na rynek pod koniec lat siedemdziesiątych friendy, znane również jako kości mechaniczne, zrewolucjonizowały wspinaczkę. Wieloelementowe przyrządy, składające się między innymi z krzywek, cięgieł, cyngla czy taśmy, pozwalają na zakładanie kolejnych punktów asekuracyjnych w rysach. Użytkowanie friendów wspinaczkowych wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Umiejętność prawidłowego osadzania friendów zdobywa się w dłuższym czasie. Friendy wspinaczkowe są produkowane w wielu różnych rozmiarach, aby można je było łatwo dopasować do szerokości szczeliny. Każdy rozmiar posiada charakterystyczny kolor, dzięki czemu dobór odpowiedniej wielkości jest niezwykle intuicyjny. W sprzedaży oferujemy zarówno pojedyncze friendy wspinaczkowe, jak i całe zestawy. Dostępne są również friendy asymetryczne, różniące się wielkością krzywek, służące do klinowania w zwężających się szczelinach.

Kości wspinaczkowe i heksy – niezawodność i precyzja wykonania

Kości wspinaczkowe, które oferujemy w naszym sklepie, różnią się od siebie zarówno rozmiarem, kształtem, jak i materiałem. Specjalnie opracowywane modele zapewniają dobre klinowanie w szczelinach. Prosta konstrukcja kości zapewnia ich wysoką niezawodność. Podobnie jak w przypadku friendów, także kości wspinaczkowe są oznaczone kolorystycznie, co ułatwia szybkie dobranie odpowiedniego rozmiaru. Sklep górski 8a.pl oferuje tylko najwyższej jakość kości i friendy od producentów specjalizujących się w tym rodzaju szpeju. Marki takie jak Wild Country, Black Diamond oraz Metolius to prawdziwe legendy, znane każdemu wspinaczowi.

Friendy i kości wspinaczkowe to nie wszystko – sprawdź również:

Karabinki Ekspresy wspinaczkowe Przyrządy zaciskowe Przyrządy asekuracyjne Przyrządy zjazdowe