Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Filtry do wody

Turystyczny filtry do wody to niezbędny dodatek podczas długich wypraw. Dobrze dobrany filtr do wody pozwala rozwiązać problem z dostępem do zasobów świeżej wody nawet podczas najdalszych ekspedycji. Transportowanie całego zapasu wody pitnej w plecaku jest bardzo niewygodne, a w przypadku dłuższych eskapad w zasadzie niemożliwe. To właśnie wtedy z pomocą przychodzą nowoczesne filtry, które pozwolą szybko uzdatnić wodę do picia. Dzięki nim można z powodzeniem korzystać z górskich strumieni, jezior i rzek, zapewniając sobie pełną niezależność.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Przenośne filtry do wody – osobiste i dla większych grup

Duża różnorodność turystycznych filtrów do wody sprawia, że z łatwością możemy znaleźć model najlepiej pasujący do naszych oczekiwań. Nieduży osobisty filtr do wody wyśmienicie sprawdzi się podczas krótszych wycieczek. Wiele modeli ma kształt przypominający nieco grubszą słomkę, przez co z łatwością mieszczą się w kieszeni bluzy lub plecaka. W większości umożliwiają one picie bezpośrednio ze źródła wody, pozwalając szybko ugasić pragnienie. Tego rodzaju rozwiązania są często wykorzystywane w survivalu. Nieco większe modele często posiadają wbudowaną pompkę, pozwalając wygodnie napełnić czystą wodą bukłaki lub inne pojemniki na wodę. Największe przenośne filtry do wody są w stanie oczyścić wiele litrów cennego płynu, zapewniając zaopatrzenie w wodę nawet większym grupom wędrowców. Dostępne są również niezwykle wygodne w użytkowaniu butelki z filtrem do wody. Świetnie sprawdzają się one na co dzień, pozwalając szybko uzupełnić zapasy czystej wody z mniej pewnych źródeł. To również dobre rozwiązanie na szlaku, które z łatwością zmieści się w bocznej kieszeni plecaka.

Filtr do wody idealnie dopasowany do potrzeb

Przy wyborze turystycznego filtra do wody warto zwrócić uwagę na jego możliwości filtracyjne. W zależności od modelu mogą one oczyszczać wodę ze szkodliwych bakterii, pierwotniaków, a nawet niektórych wirusów. Dzięki temu możemy bezpieczniej korzystać z napotkanych po drodze źródeł wody. W sklepie 8a.pl przedstawiamy kompleksową ofertę filtrów do wody, które sprawdzą się na górskim szlaku, podczas dłuższego biwakowania w jednym miejscu, a nawet na co dzień. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób poszukujących czystej wody.

Inne akcesoria do przenoszenia wody znajdziesz tu:

Butelki do wody Kuchenki turystyczne Kompasy Ręczniki szybkoschnące Maty samopompujące