Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Smary i woski do nart i fok

Smary do fok skiturowych i woski do nart to integralna część wyposażenia każdego skiturowca. Aby zachować optymalny poślizg nart i fok na zróżnicowanych typach śniegu, niezbędna jest ich regularna konserwacja. W naszej ofercie zapewniamy środki niezbędne do prawidłowego nasmarowania fok skiturowych oraz ślizów nart, zarówno przed wyjściem na śnieg, jak i do ewentualnych poprawek już w czasie wycieczki, kiedy warunki atmosferyczne sprawią, że śnieg zacznie kleić się do nart. Najlepsze firmy, takie jak Pomoca, Dynafit czy Nikwax zapewniają optymalny skład smarów i wosków.

Wyświetl:
Producent
Twój wybór: Usuń wszystkie

Smarowanie fok skiturowych i nart

Dla czerpania pełnej radości ze skitouringu niezbędne jest prawidłowe przygotowanie sprzętu. Oprócz doboru odpowiednich nart, butów skiturowych, wiązań oraz całego mnóstwa pozostałych akcesoriów, niezwykle ważne jest również zadbanie o właściwe nasmarowanie fok i ślizgów. W obu przypadkach skutkuje ono znacznie lepszym poślizgiem, co przekłada się na szybszą jazdę, a także płynniejsze podchodzenie pod górę, które będzie wymagało znacznie mniej wysiłku. Smarowanie fok ma jeszcze jedna znaczącą rolę. Doskonale impregnuje włosie fok, dzięki czemu nie przyjmuje ono wody ani lodu, które nie przyczepiają się do niego na podejściu.

Rodzaje smarów do fok i nart

Impregnaty i smary do fok występują w wielu postaciach. Niezwykle łatwe w aplikacji są środki w spreju doskonale impregnujące włosie. Na trasie niezwykle popularne są jednorazowe saszetki ze smarami, które można łatwo użyć w sytuacji awaryjnej, a nie zajmują dużej ilości miejsca, z łatwością mieszcząc się w kieszeni. Tradycjonaliście z pewnością wybiorą smar w kostce, który można użyć na zimno. Kilka pewnych ruchów pozwoli nasmarować foki skiturowe w krótkim czasie i szybko ruszyć na szczyt.

Oprócz smarów, na pewno przydadzą się też:

Kaski skiturowe Narty skiturowe Okulary górskie Akcesoria skiturowe Kije skiturowe