Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Przyrządy zaciskowe

Przyrządy zaciskowe do prac na wysokości to profesjonalny sprzęt wykorzystywany podczas robót na wysokości, prac alpinistycznych oraz z dostępem linowym. Oferujemy szeroki wybór przyrządów zaciskowych, dzięki czemu każdy znajdzie model optymalnie dopasowany do zastosowania. W naszym sklepie zapewniamy duży wybór przyrządów topowych marek, takich jak włoski Climbing Technology czy francuski Petzl. Ich wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętu do prac alpinistycznych przekłada się na niezwykle dopracowane konstrukcje, które wyśmienicie działają nawet w trudnych warunkach.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Prosta budowa i niezawodność w każdych warunkach

W przypadku przyrządów zaciskowych używanych na linach statycznych za funkcję blokowania odpowiada najczęściej odpowiednio wyprofilowana zapadka ze specjalnie zaprojektowanymi zębami. Ich kształt sprawia, że przyrząd pod wpływem obciążenia automatycznie się blokuje, nie niszcząc jednocześnie nadmiernie oplotu liny. Coraz nowsze rozwiązania tego elementu konstrukcyjnego przekładają się na mniejsze zużycie liny oraz maksymalnie płynną pracę nawet w trudnych warunkach. W przypadku sprzętu do prac alpinistycznych ważnym elementem będzie wysoka wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe czy zabrudzenie przyrządów. Umieszczane w zapadkach specjalne otwory pozwalają na ich samooczyszczanie i zwiększają niezawodność przyrządu na zalodzonej lub zabłoconej linie.

Przyrządy zaciskowe do prac na wysokości – szeroki wybór modeli

Przyrządy zaciskowe to niezbędny dodatek do sprzętu, kiedy chcemy szybko pokonywać kolejne metry po linie. Występują w wielu wersjach, zarówno tych bardziej rozbudowanych, zapewniających większy komfort użytkowania, jak i minimalistycznych, gdzie głównym priorytetem było ograniczenie wagi. Wśród przyrządów zaciskowych znaczną grupę stanowią ręczne przyrządy zaciskowe. Posiadają specjalnie wyprofilowany uchwyt na dłoń, ułatwiający podciąganie się na linie. Bardzo dużą popularnością cieszą się piersiowe przyrządy zaciskowe. Ergonomiczny kształt ułatwia ich komfortowe użytkowanie oraz obsługę. Kompaktową budową charakteryzują nożne przyrządy zaciskowe, które potrafią znacznie przyspieszyć wspinaczką po linie. Oprócz sprzętu wykorzystywanego na linach statycznych linach statycznych, w ofercie posiadamy również przyrządy samozaciskowe do lin stalowych, niezbędne w czasie poruszania się po wielu konstrukcjach przemysłowych.

Sklep 8a.pl – najlepszy sprzęt to prac na wysokości

Dostępne w naszej ofercie przyrządy zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo, a także szybkie i sprawne poruszanie się po linie. Łatwy dostęp do stanowiska pracy usprawnia ją i zapewnia wygodę. W asortymencie naszego sklepu znajdują się urządzenia zaciskowe przystosowane zarówno do lin stalowych, jak i statycznych. Wybrane modele zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o arborystyce.

Pozostały sprzęt do prac na wysokości:

Uprzęże robocze Oświetlenie robocze Kaski do prac na wysokości Worki transportowe Zatrzaśniki i haki zaczepowe