Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Okulary górskie

Okulary górskie pełnią bardzo ważną funkcję, zapewniając zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. W czasie wędrówek na dużych wysokościach promienie słoneczne są o wiele bardziej intensywne i szkodliwe, szczególnie te odbite od śniegu czy lodu. Stwarza do realne zagrożenie, które może skutkować uszkodzeniem wzroku. Dlatego też okulary przeznaczone do aktywności wysokogórskich są niezbędnym elementem wyposażenia zarówno podczas wypraw skiturowych, wspinaczki wysokogórskiej jak i trekkingu. W ofercie sklepu 8a.pl umieściliśmy najlepsze okulary górskie cenionych producentów – Julbo i Cebe.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Stopień ochrony oferowany przez okulary górskie

W czasie słonecznej pogody okulary górskie świetnie zastępują gogle narciarskie, zapewniając większą swobodę i wygodę noszenia. Markowe okulary górskie gwarantują bardzo wysoki stopień ochrony przed ostrym słońcem, aby jak najlepiej zabezpieczyć oczy przed szkodliwym promieniowaniem, którego intensywność zwiększa się wraz z wysokością. Dodatkowo niekorzystnym czynnikiem jest odbijanie się promieni słonecznych od powierzchni śniegu i lodu, przez co są one kierowane wprost na wspinacza czy narciarza. To właśnie dlatego oferowane przez nas okulary górskie posiadają szkła o najwyższych kategoriach przyciemnienia. Z pewnością wyróżniają się wśród nich klasyczne okulary lodowcowe Julbo, stosowane przez miłośników gór i narciarstwa od wielu lat. Ta kultowa marka jest szczególnie ceniona przez wspinaczy za perfekcyjną jakość oferowanych soczewek.

Okulary górskie i lodowcowe – cechy charakterystyczne

Oprócz szybek, które doskonale chronią przed ostrym promieniowaniem słonecznym, okulary górskie to też charakterystyczny kształt oprawek. Większość modeli jest bowiem wyposażana w dodatkowe boczne osłonki, które pomagają w ochronie oczu przed światłem odbitym od śniegu. Takie zabezpieczenie jest niezbędne podczas poruszania się po lodowcach czy ośnieżonych stokach. Możliwość ich zdjęcia sprawia, że świetnie sprawdzą się podczas innych, nieco mniej wymagających aktywności. W sklepie 8a.pl oferujemy najlepsze okulary górskie dostępne na rynku. Francuskie marki takie jak Julbo czy Cébé gwarantują najwyższą jakość wykonania ramek oraz szyb.

Jeśli poszukujesz gogli narciarski na skitury, z pewnością zerkniesz też na:

Kije skiturowe Łopaty śnieżne Sondy lawinowe Detektory lawinowe Akcesoria skiturowe