Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Namioty awaryjne

Niezbędne w przypadku załamania pogody czy niespodziewanego noclegu – namioty awaryjne doskonale łączą w sobie cechy płacht biwakowych oraz tradycyjnych namiotów turystycznych. Namiot ratunkowy to niezbędny element ekwipunku w czasie przemieszczania się w górskim terenie w niepewnych warunkach atmosferycznych. Przy nagłym załamaniu pogody namiot awaryjny może być doskonałym schronieniem przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Niezawodna osłona przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi pozwoli poczekać na okno pogodowe. To również często jedyne rozwiązanie w sytuacji awaryjnej.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Niska waga i prosta konstrukcja gwarantują maksymalną niezawodność

Namioty awaryjne są często wykonywane z bardzo lekkich materiałów, a po spakowaniu zajmują minimalną ilość miejsca, aby zawsze można było znaleźć na nie miejsce w plecaku. Kształtem przypominają tradycyjne namioty, jednak nie posiadają stelaża ani odciągów. Całość zakłada się bowiem bezpośrednio na użytkowników. Namioty awaryjne w sklepie 8a.pl to specjalistyczne modele przeznaczone najczęściej dla zaawansowanych miłośników gór, którzy potrzebują mobilnego, minimalistycznego schronienia w razie załamania się warunków pogodowych. Dostępne modele namiotów ratunkowych różnią się wielkością, dzięki czemu można je idealnie dobrać w zależności od wielkości grupy oraz zastosowania. Wielkość po złożeniu zbliżona do płachty biwakowej, funkcjonalność bliska namiotowi – to właśnie podstawowe założenia tych awaryjnych modeli.

Doskonałe dopełnienie wyposażenia każdego miłośnika gór i turysty.

Namioty awaryjne są doskonałym uzupełnieniem górskiego ekwipunku. Kiedy nie możemy przemieszczać się dalej o własnych siłach, namiot awaryjny zapewni lepsze warunki podczas oczekiwania na pomoc. Niemal nie zajmuje miejsca, dzięki czemu z łatwością zmieści się w plecaku obok dodatkowej odzieży, apteczki oraz jedzenia. Możliwość schronienia się przed deszczem i wiatrem będzie bezcenna w czasie nagłego załamania się pogody, kiedy kontynuowanie marszu czy wspinaczki będzie zbyt niebezpieczne. Namiot ratunkowy to idealny sposób na przeczekanie fatalnych warunków pogodowych.

Do ultralekkiego namiotu awaryjnego warto dodać:

Worki wodoszczelne Kompasy Noże turystyczne Filtr wody Akcesoria do namiotów