Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Liny statyczne

Liny statyczne to niezbędny element wyposażenia w czasie prac na wysokości. Mają również wiele innych zastosowań, jak chociażby speleologia, parki linowe i wspinaczka na wędkę. To właśnie dlatego nasz sklep oferuje szeroki wybór lin statycznych o różnych średnicach, aby można było z łatwością dobrać model odpowiedni do zastosowania. W ofercie posiadamy liny statyczne 9mm, 10 mm, 10,5mm, 11mm, 12mm. Zapewniamy możliwość zakupu zarówno całych bębnów, dłuższych odcinków, jak i lin na metry, idealnie dopasowując długość do potrzeb klienta. Topowe marki Tendon i Teufelberger to wysoka jakość.

Wyświetl:
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Liny statyczne w pracach wysokościowych

Najczęstsze zastosowane lin statycznych to prace na wysokości. Charakterystyka tego typu lin (posiadają niewielką rozciągliwością po naprężeniu) sprawia, że doskonale nadają się do podchodzenia na linie i zjazdów, pozwalając zająć najdogodniejsze stanowisko pracy. Ponadto cechują się wysoką wytrzymałością, pozwalając wciągać ładunki. Wysoka trwałość oferowanych przez nas lin sprawia, że doskonale spisują się przez dłuższy czas.

Wykorzystanie lin statycznych w speleologii, wspinaczce

Liny statyczne stanowią podstawę wyposażenia każdego miłośnika eksplorowania jaskiń. Pozwalają na płynne zjazdy oraz szybkie zdobywanie metrów na linie podczas wychodzenia z jaskini. Najbardziej popularne modele Speleo już samą nazwą zdradzając swoje główne przeznaczenie. Liny statyczne są również często wykorzystywane na łatwych drogach podczas wspinaczki na wędkę.

Do lin statycznych najpewniej przydadzą się również:

Przyrządy zjazdowe Przyrządy zaciskowe Repy Ławeczki wspinaczkowe Taśmy i pętle