Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Liny wspinaczkowe

Liny wspinaczkowe to niezbędne wyposażenie każdego miłośnika wspinaczki. Można je podzielić na dwa podstawowe typy – liny wspinaczkowe dynamiczne i statyczne. Różnią się one podstawowymi właściwościami. Te pierwsze wykazują większą rozciągliwość pod obciążeniem, przez co wykorzystywane są do asekuracji. Te drugie odznaczają się sztywnością, świetnie sprawdzając się do podchodzenia po linie, zjazdów i prac na wysokości. Niezależnie od tego, jaką działalność alpinistyczną uprawiasz, u nas znajdziesz potrzebne liny wspinaczkowe – sklep 8a.pl oferuje ich szeroki wybór.

Wyświetl:
Kategoria
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Rodzaj
Twój wybór: Usuń wszystkie

Liny wspinaczkowe dynamiczne do asekuracji

W czasie wspinaczki sportowej i górskiej wykorzystywane są liny wspinaczkowe dynamiczne, które dzięki swojej rozciągliwości pod obciążeniem są w stanie przechwycić znaczną część energii w przypadku odpadnięcia od skały. Nowoczesne modele występują w wielu średnicach i grubościach, pozwalając optymalnie dobrać model do umiejętności wspinacza oraz planowanego zastosowania. W naszej ofercie znajdują się zarówno liny pojedyncze, podwójne (zwane też połówkowymi) oraz liny bliźniacze. Ich dobór zależy od rodzaju wspinaczki. Liny wspinaczkowe dynamiczne można też podzielić ze względu na impregnację, jakiej zostały poddane. Występują tu trzy kategorie – liny bez impregnacji, z impregnacją oplotu i z pełną impregnacją (oplotu i rdzenia). W zależności od konieczności ochrony liny przed namakaniem oraz zabrudzeniem, można dobrać odpowiedni model. Najprostsze liny użytkowane są w czasie letniej wspinaczki skałkowej, a najlepiej zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi – w czasie wspinaczki lodowej i zimowej.

Liny wspinaczkowe statyczne – na metry i w odcinkach

Osobną kategorię lin stanowią liny statyczne, często wykorzystywane w speleologii, ratownictwie górskim oraz podczas robót wysokościowych. Liny wspinaczkowe statyczne charakteryzują się niską rozciągliwością, przez co świetnie sprawdzają się w czasie podchodzenia oraz zjeżdżania na linie. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Są użytkowane do wciągania ładunków oraz podczas prac alpinistycznych, do zajęcia odpowiedniej pozycji do pracy na wysokości.

Linki pomocnicze i torby na linę

W naszej ofercie posiadamy również cienkie i grubsze repy, które sprawdzają do zastosowań pomocniczych. Repsznury dostępne w wielu kolorach i średnicach zaspokoją wymagania każdego wspinacza. Nie zapomnieliśmy również o zapewnieniu możliwości transportu lin, stąd też sklep 8a.pl oferuje niezawodne torby na linę.

Poszczególne liny wspinaczkowe znajdziesz w kategoriach:

Liny statyczne Liny dynamiczne Taśmy i pętle Repsznury Torby na linę